Pěstitelská pálenice - slivovic moravského typu.

Veškeré informace o pěstitelském pálení najdete zde.

Naše pálenice si zachovává tradiční a ověřený postup pálení slivovice pomocí dvou kotlů (surovinový kotel má objem 200 litrů a rektifikační kotel 120 litrů). Touto technologií je možno dosáhnout  při dodání kvalitních surovin (kvasu) velmi vynikajícího ovocného destilátu (slivovic) o průměrné lihovitosti 55 - 70 % obj. a.a.

Objednávky se přijímaji telefonicky, mailem nebo přes elektronický formulář.

Leos Školoud
  Telefon : 603 932 166
  Mail: l.skoloud@reskel.cz
  Elektronický formulář:

Provozní doba:

Dle požadavku
  Začátek sezony

Veškeré informace o pěstitelském pálení najdete zde.

Minimální množství ovocného kvasu pro jednu samostatnou várku je 100 litrů  ovocného kvasu.

Pálení se provádí na dřevě pro dosažení charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti v destilátu.

Technická data pěstitelské pálenice:

• Objem destilačních kotlů: 220  litrů a 120 litrů.
    (Destilační surovinový kotel 220 litrů a rektifikační kotel 120 litrů.)

• Minimální množství kvasu pro jednu samostatnou várku je 100 litrů kvasu.

• Kvas se do destilačního surovinového kotle dopravuje pomocí elektrického čerpadla.

• Surovina ovocné kvasy – švestky (slivovice), meruňky (meruňkovice), hrušky (hruškovice), jablka (calvádos), třešně (třešňovice a jiné

• Výrobní období trvá od 1. 7. běžného roku do 30. 6. roku bezprostředně následujícícho po tomto běžném roce.

• Pěstitel a osoby žijící s ním ve společné domácnosti mohou ve výše uvedeném výrobním období vypálit nejvýše 30 litrů absolutního lihu (lihu etanolu).

Veškeré informace o pěstitelském pálení najdete zde.

Česká Skalice, Náchod, Červený Kostelec, Úpice, Jaroměř, Dvůr králové nad Labem, Smiřice, Opočno, Dobruška, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Kostelec nad Orlicí, Východní Čechy, Královehradecký kraj, Trutnov,, Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Liberec, Hradec Králové, České Budějovice, Ústí nad Labem, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Karviná, Frýdek-Místek, Opava, Karlovy Vary, Děčín, Teplice, Jihlava, Chomutov, Přerov, Prostějov, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Třinec, Česká Lípa, Třebíč, Znojmo, Tábor, Příbram, Orlová, Trutnov, Cheb, Kolín, Vsetín, Šumperk, Kroměříž, Písek, Litvínov, Hodonín, Český Těšín, Valašské Meziříčí, Uherské Hradiště, Břeclav, Nový Jičín, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Strakonice, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Kopřivnice, Chrudim, Bohumín, Klatovy, Vyškov, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Náchod, Blansko, Louny, Hranice, Otrokovice, Žatec, Jirkov, Mělník, Ostrov ,Rožnov p. Radhoštěm, Uherský Brod, Kadaň, Kralupy nad Vltavou, Beroun, Česká Třebová, Bruntál, Svitavy, Rakovník, Jičín, Dvůr Králové nad Labem, Pelhřimov, Bílina, Neratovice, Varnsdorf , Klášterec n. Ohří, Benešov, Slaný, Brandýs nad Labem, Mariánské Lázně, Ústí nad Orlicí, Chodov, Nymburk, Zábřeh, Turnov, Rokycany, Český Krumlov, Hlučín, Šternberk, Roudnice nad Labem, Poděbrady, Luhačovice.